Zřícenina Cornštejn - Hodnocení

Všechny kategorie > Krajina > Zříceniny

Zřícenina Cornštejn - Hodnocení

Zpět na Zřícenina Cornštejn
32x
3x
4x
0x
7x
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

Celkové hodnocení 78%

 • Anonym

  Hezké místo ale v sezoně hodně lidí

 • Anonym

  Zřícenina Cornštejn je nedobitná bez průvodce.Provádí se min.5 lidí. Vzhledem k tomu, že jsem byli jen 2 po cca 10 min.čekání přišli další 2, všichni důch.věku a při vedru nad 30st.C,jsme neměli zájem o celou prohlídku.Pokladní byla velice neochotná a odmítla nás pustit jen nahlédnout na nádvoří.n

 • MOC SE NÁM TADY LÍBILO,PROHLÍDKA,PŘÍSTUPNOST PO CELÉ ZŘÍCENINĚ JE SUPER,HLAVNĚ VÝKLAD A PŘÍJEMNÍ PRŮVODCI..

 • Anonym

  Prohlídka i s výkladem,,moc se nám tam líbilo

 • Anonym

  Milí přátelé historie a dobrodružství, srdečně Vás zveme na Cornštejn! I letos je pro Vás nachystán bohatý program, co se rytířů týče (aktuální program na www.znojmuz.cz). Také byly nainstalovány expozice v hradních sklepeních. Tudíž máte možnost nahlédnout do hradního žaláře a mučírny. Nebo si prohlédnout, jak vypadala pravá středověklá hostina. Na Vaši návštěvu se těší kolektiv průvodkyň a pokladních:-)HaPin

 • jo.

 • V nedávné době byl Cornštejn obohacen o dřevěné ochozy na opevnění, čímž bylo vytvořeno několik nových( a krásných) pohledů do údolí. Také jsou nově zpřístupněná sklepení hradu a u druhé hradní brány na návštěvníky čeká zbrusu nové občerstvení a pokladna. Budeme se těšit na Vaši návštěvu:-)

 • Anonym

  Cornštejn je nádherný a mívá skvělé akce s kejklíři, rytířské souboje a pohádky. Ráda tam opět pojedu

 • Anonym

  Letos se již čtvrtým rokem chystám na Cornštej. Nejsem jen nadšený návštěvník, ale i inventář hradu- jelikož na Cornu(jak Cornštejnu přezdíváme) pracuji jako průvodkyně. Myslím si, že byste ho neměli na své cestě po Podyjí vynechat! Jen tak namátkou něco z výkladu: Strážný hrad založený za vlády Jana Lucemburského, obléhán husity i vojskem Jiřího z Poděbrad, opředený pověstí o pokladu v hradní studni nebo o utopeném faráři... Natáčelo se zde také několik pohádek. Třeba Nebojsa s Ondrou Vetchým v jedné z hlavních rolí nebo Císař a tambor. Prostě přijeďte a přesvěčte se o kráse a kouzlu Cornštejna:-)

 • Denně tento objekt navštíví veliké množství turistů jak z blízkého okolí, tak z větších dálek. Tvrz tehdejšího rozsáhlého hradu se krásně vyjímá nad Vranovskou přehradou, která se báječně nabízí ke zvlažení v horkých a slunečných dnech. Právě Cornštejn tvoří jednu z mnoha zajímavých míst pro návštěvu této "dyjské" lokality. Přes léto se tu každý podvečer hrají historická představení v dobových kostýmech, která potěší každého návštěvníka. V podhradí máte možnost ochutnat pravé bramborové placky s povidlím, voňavou medovinu či si zakoupit originální keramické předměty na památku této nezapomenutelné návštěvy.