Teplické skály

Všechny kategorie > Krajina > Naučné stezky

Teplické skály

Teplické skály jsou unikátní přírodní zajímavostí. Příroda zde vytvořila fantastické pískovcové útvary, které můžeme obdivovat v průběhu celého roku. V této lokalitě stával i původní středověký strážní hrad Střmen. V současnosti vede Teplickými skalami naučná stezka věnovaná Josefu Vavrouškovi. Po modře značeném turistickém okruhu Teplickými skalami můžete projít trasu dlouhou 6 km. Na 15 zastaveních se můžete seznámit s informacemi o živé i neživé přírodě, o historii a objevování skal i o turistice a horolezectví. Bohatý textový a obrazový obsah i špičková technika velkoplošného digitálního tisku z ní činí jedinečné dílo. Z Teplických skal můžete projít po žluté turistické trase do sousedních Adršpašských skal. U obou skalních měst jsou v blízkosti železniční stanice i parkoviště.

Zajímavé odkazy:
Jděte na jistotu a vyberte si s Restu.cz nejoblíbenější restaurace v Teplice nad Metují. Svůj stůl si můžete rezervovat online.
www.teplickeskaly.com
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

byli zde (2)

  • Toto místo prostě miluju. Úžasná atmosféra a prostředí. Už jsem tu byl několikrát, ale pokaždé se sem rád vracím. Doporučuji všem!
    Anonym
  • Broumovsko a Policko je naší srdeční záležitostí, jsme tam asi dvakrát do měsíce. Milujeme Hvězdu, Jiráskovy skály, Teplické skály a Ostaš, ten vřele doporučuju. Ádr je krásný, ale trošku moc profláklý.
    Anonym
  • Všechna roční období stojí za to. Když se vyhnete době, kdy jsou polské svátky, tak je tu lidí tak akorát, aby si každý mohl vychutnat skály podle svého.
    Anonym
Celkem záznamů: 5
1 2
Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni