Hospital Kuks - Hodnocení

Hospital Kuks - Hodnocení

Zpět na Hospital Kuks
14x
3x
5x
0x
5x
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

Celkové hodnocení 69%

 • Anonym

  skvělé

 • Anonym

  musite si zahrat hru shakes

 • Anonym

  ujde to já to potřebuji na referát...

 • Anonym

  Hospital Kuks je sice impozantní a sochy od Brauna zajímavé, ale prohlídka byla poněkud depresivní. Co bylo však zajímavé, byla výroba pilulek a prohlídka lékárny.

 • Anonym

  de ton

 • Anonym

  PĚKNÝ Barokní objekt přední část zdobí sochy z dílny M. B. Brauna představují ctnosti a neřesti.Pořádají se tu poutě Hubertovi slavnosti,/lov,předvádění koní,loveckých psů,dravců,šermíři,staré řemesla.nLesem pěknou procházkou se dá jít do Braunova Betléma kde jsou v kamenech vytesané sochy.Návštěva Kuksu se dá spojit s návštěvou nedalekého Dvora Králové nad Labem kde je ZOO,Tyršovo koupaliště a vyjížďka na kopec Zvičina odkud je krásný výhled do širokého okolí.

 • Anonym

  Hospital Kuks, je velmi zajímavé místo, které nabízí spoustu historických zážitků a nádherný rozhled do okolí.Autem dojedete skoro až pod Hospital, takže je to i pro lenory pohodový výlet. Hospital vznikl vlastně naproti zámku, který už tam bohužel nestojí, a byl vybudován jako lazaret pro válečné veterány. Naproti byly dokonce i vyhlášené lázně, což byl trošku podvrh, potože tam žádné vřídlo nebylo, a vodu tajně ohřívali.Jo jo už dřív znali pojem "klamání zákazníka". Ale zpět k samotné návštěvě hospitalu, prohlídka je velmi poučná a slečny průvodkyně jsou ochotné a milé.Okolní zahrady jsou pěkné, ale úplně extra zážitek to není. Spíše doporučuji navštívit farmaceutické muzeum s rozsáhlou sbírkou všemožných udělátek, drog, kostí a různých vypreparovaných zvířátek používaných při výrobě léků. Je zde dokonce přestěhovaná expozice lékárny U zlatého lva z Prahy.Návštěva hrobky je také zajímavá, tím že je to jediná hrobka, do které se jde po schodech nahoru, tedy tím se chlubí,ale ty dva malé schůdky ani nepostřehnete, je tam tma a pár rakví, no prostě hrobka.nCo rozhodně ale stojí za to, je prohlídka alegorických soch cností a neřestí. Při prohlídce Vám každou sochu zvlášť popíší a člověk tak objeví spoustu detailů, kterých by si jinak vůbec nevšiml, zajímavé a poučné!

 • Anonym

  smrdí to tamrn

 • Anonym

  Velice zajímavé a pěkné s překrásným údolím a nádherným farmaceutickým muzeem.rn