Rozhledna Žaltman

Rozhledna Žaltman

Rozhledna na Žaltmanu - nejvyšším vrcholu Jestřebích hor (739 m n. m.) nad Malými Svatoňovicemi byla postavena v roce 1967. Jde o jednoduchou železnou rozhlednu s točitým schodištěm, ze které je vynikající rozhled na krajinu podkrkonoší a adršpašsko-teplické skály. Věž je volně přístupná, z Malých SvatoNovic a Radvanic vedou k vrcholu Žaltmanu značené turistické trasy.

Zajímavé odkazy:
Chcete si vyrazit do restaurace v Malé Svatoňovice na dobrý oběd nebo večeři a nevíte kam? S Restu.cz máte po starostech.
www.malesvatonovice.cz
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

byli zde (2)

  • krásné místo
  • Jestřebí hory jsou nádherné a horská osada Paseka s nedalekou rozhlednou na Žaltmanu jsou tzv. "perličkou na dortu". Výhled je parádní. I když jsme měli horší viditelnost, tak i tak jsme dohlédli až na Krkonoše. Též se přidávám a doporučuji nedalekou Lotrandovu slůj, kde vás čeká pěkné seskupení skal z tzv. žaltmanských arkóz. Na jedné ze skal je zavěšen řetěz s hákem a za ním se skrývá malá pseudokrasová jeskyňka. Na skále je zde vyryt nápis "Lotrando", obrázek pušky a skřížených šavlí. Od skalního seskupení je výhled do údolí Úpy. ...
    Anonym
  • Krásné místo a krásné vzpomínky - Zdenda
    Anonym
Celkem záznamů: 7
1 2 3
Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni