Chata Prašivá ubytování Vyšní Lhoty

Fotografie uživatelů (2)

Chata Prašivá zobrazit všechny fotografie

Chata Prašivá

Vyšní Lhoty 200, 73951 Vyšní Lhoty

Telefon: +420 481 001 990

Hodnocení:

Vaše hodnocení

Abyste mohli hodnotit, musíte být registrováni a přihlášeni.

Chata Prašivá

Horská Chata na Prašivé se nachází na vrcholu stejnojmenné hory (706 m.n.m.), obklopená nádhernou přírodou cca 6 km od centra obce Vyšní Lhoty. Nabízíme celoroční provoz vhodný zejména pro rodinné rekreace, víkendové pobyty nebo společenské akce. Chata má kapacitu 25 lůžek s ubytováním v jednom dvoulůžkovém, jednom třílůžkovém, dvou šestilůžkových a jednom osmilůžkovém pokoji. Sociální zařízení je v patře budovy. K dispozici našim hostům je vybavená společenská místnost. Návštěvníci by neměli zapomenout navštívit známý Dřevěný kostel sv. Antonína. V zimním období je okolí propleteno mnoha běžkařskými trasami, které svými bohatými variacemi potěší jak profesionály, tak i amatérské sportovce. V letních měsících můžete využít skvělé možnosti cykloturistiky.

Zaslat poptávku

Pokoje - Chata Prašivá

Chata disponuje nově zrekonstruovanými 2-6 lůžkovými pokojíky v duchu alpských horských chat. Protože se jedná o stylovou dřevěnou horskou chatu z roku 1921, nejsou pokoje vybaveny vlastním sociálním zařízením a tak se tedy na patře nachází 1 společná koupelna se sprchovým koutem, vanou a samostatným WC.

Gastronomie - Chata Prašivá

Chata disponuje 1 výčepním barem a dvěma restauracemi – historickou Bezručovou jizbou a stylovým Valečkovým sálem, kde je rodinám k dispozici i opravdu velký dětský koutek. Pro samostatné skupiny jsme schopni připravit tedy vlastní stylový salónek. Obě restaurace mohou být vybaveny dataprojektorem a projekčním plátnem. 

V nabídce našich kuchařů naleznete domácí jídla čerstvě připravovaná právě pro Vás. Nečekejte tedy žádný obsáhlý jídelníček plný polotovarů, u nás jste na typické horské chatě, kde se vaří regionální jídla vztahující se k horám. Specialitou naší chaty jsou pak gurmánsky zaměřené víkendy třeba na alpská horská jídla apod. 
Přejeme Vám tedy příjemný pobyt u nás a dobrou chuť.

Dostupnost - Chata Prašivá

Autobusové nádraží: 15000 m Vlakové nádraží: 5000 m

Autem:
od Ostravy, Olomouce a Frýdku Místku pojedete do obce Dobrá a odtud do vesničky Vyšní Lhoty a budete pokračovat dále asi 1km po silnici 4774 až ke křižovatce u tzv. „Antoníčka“, kde Vás směrovky budou navigovat vlevo. Odtud se budete držet úzké asfaltové silničky, která mírně stoupá, pak prudce stoupá a celkově po 3 km od křižovatky dorazíte až na parkoviště u chaty Prašivá. Příjezd k chatě povolen pouze pro ubytované na základě povolenky, kterou Vám zajistí provozovatel chaty.


Na kole:
1) stejná varianta jako autem
2) z Komorní Lhotky od sauny po cyklostezce až k chatě
3) z Javorového či Slavíče přes Kotař po cyklostezce až k chatě Prašivá

Vlakem: 
Ze zastávky ČD „Dobratice“ po turistické značce až na vrchol

Autobusem: 
Buď 3km z Vyšních Lhot od „Andělíčka“ nebo 2-3 km z Vyšních Lhot od restaurace Harenda

Vyberte si nabídky ubytování Vyšní Lhoty. Žádné rezervační poplatky a platba na místě. Navštivte partnerský portál hotel.cz

Chata Prašivá

Vyšní Lhoty 200,Vyšní Lhoty 73951

Telefon: +420 483 104 411

e-mail: [email protected]

Chata Prašivá - galerie

Chata Prašivá - Hodnocení

2x
0x
0x
1x
0x

Vaše hodnocení

Abyste mohli hodnotit, musíte být registrováni a přihlášeni.

Celkové hodnocení 75%

  • Stanislav Prokůpek

    Velmi se nám pobyt líbil, personál příjemný ochotný, velmi dobrá kvalita jídel. Jediný zápor je v nedostatečném sociální zařízení pro ubytované.

  • Anonym

    Chata je vhodná pro velmi nenáročné klienty. Jediná koupelna spojená s toaletou je nedostatečná. Ve dřevěné chatě jsou vrzající podlahy. Pokud se sejedete s hlučnější partou, moc se nevyspíte. Nedostatky však vyvažuje cena a krásné prostředí.

  • Lucie Chroboková

    Velmi přijemné prostředí, přijemý personál a ubytování skvělé. Na co přepych když stači trochu a jsme spokujení, hlavní především je mit střechu nad hlavou. Moc se nám tu libilo a přiště pojedem zas a z přátely. Děkujie za vše