Zámek Kyjovice

Zámek Kyjovice

Zámek se nachází na jižním okraji obce Kyjovice na Opavsku v Moravskoslezském kraji. Zámek je patrová obdélníková budova s mansardovou střechou, fasády jsou členěny lizénami a římsami. Zámek je krásně opraven a žlutobílá fasáda září za pěkného počasí do okolí. Kyjovicemi prochází zelená a žlutá turistická značka. Při turistice v této oblasti doporučujeme shlédnout i tento zámek, určitě stojí za pozornost.

Za Kalkreuthů byl v roce 1783 vybudován barokní zámek. V 1. polovině 19. století dal hrabě Arnošt August Falkenhain z Glošku zámek rozšířit a klasicistně upravit. V tomto období také vznikl zámecký park, kterému pak věnovali velkou pozornost poslední majitelé zámku – Stolbergové. V posledních letech je zámek využíván jako domov důchodců.

Zajímavé odkazy:
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

byli zde (0)

  • Taky jsem tam chodila na učiliště rok60-63 pořád vzpomínáme na na chvilky strávené v parku a na zámku.Byla to sice ubohost ,ale fajn.M,
    Anonym
  • ahoj
    Anonym
  • Počátkem šedesátých let minulého století bylo v zámku odborné učiliště Krajského svazu spotř.družstev v oboru Kuchař-číšník a Prodavač.Podmínky docela provizorní,ale většina z nás,nyní již téměř sedmdesátníků ráda vzpomíná a již podruhé se zde chystáme na setkání.Líbí se nám,jak je zámek opraven a kladně hodnotíme vstřícnost zaměstnanců,kteří nám umožnili prohlídku.Děkujeme.Absolventi ročníku 1960-1963.
    Anonym
Celkem záznamů: 5
1 2
Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni