Zoologická zahrada Olomouc

Všechny kategorie > Volný čas > Zoologické zahrady

Zoologická zahrada Olomouc

Počátkem padesátých let existoval Olomouci malý zookoutek. Žilo zde několik zástupců evropské fauny: jeleni a srnci. Exotické ptáky zastupovali andulky, pávi a pár bažantů. Velký zájem o tento skromný koutek zřejmě podnítil myšlenku rozšířit zookoutek na zoologickou zahradu. Dne 3.června 1956 byla nová zoologická zahrada slavnostně otevřena. Prvními obyvateli ZOO byli srnci, jeleni, lišky, dikobraz, medvídek mýval, několik druhů ptáků a údajně i černý kozel. K původním obyvatelům zoo brzy přibývali další. Nyní můžete nově zhlédnout například Jihoamerický tropický pavilon s mravenečníky, třemi druhy opic, pásovce štětinatého, dva druhy papoušků, tři druhy jedovatých šípových žabek a mnoho jiného.

Otevírací doba (denně): květen-srpen 8.00-18.00 březen-září 8.00-16-30 říjen-únor 8.00-16.00

Vstupné: dospělí 70 Kč děti 3-15 let, studenti, důchodci 50 Kč

Zajímavé odkazy:
Porovnejte restaurace v Olomouc a vyberte si s Restu.cz tu pravou!
zoo.olomouc.com
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
Podle zadaných kritérií nebyly nalezeny žádné objekty.
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

byli zde (8)

  • Tuhle zoo jsem navšívila se svým přítelem Mirou, jeho sestrou Hani a bratrem Jirkou ... fakt jsme si to tu užili. Prožili jsme tu celý den, koukali po zvířatech a dali si moc dobrou kávu. rnNevíce se nám líbili opičky :-) jen chvíli se na ně stačí dívat a vnesou vás do atmosféry, ve které neřešíte každodenní starosti a užíváte si jen daný okamžik... Zajděte se tam podívat, fakt to stojí za to!
    Anonym
  • Jsem tak každým rokem dvakrát,spousta zvířátek a příjemná procházka zahradou je pro mně prostě nezapomenutelný zážitek.Těším se na další návštěvu.
    Anonym
  • Krásná zahrada, nejvíce nás nadchlo možnost vstoupit mezi živé opice. Šli jsme po mostě, opice okolo skákaly, pak jsme šli do kopečka lesem a opice na nás dorážely. Úžasný zážitek hlavně pro děti.
    Anonym
Celkem záznamů: 19
2 3 4 5 6

Zeptat se návštěvníků

Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni