Ruční papírna - Muzeum papíru

Ruční papírna - Muzeum papíru

Muzeum papíru je jediným muzem tohoto druhu u nás. Sídlí v historické budově z 16. století. Expozice se zaměřuje na dějiny manufakturní výroby papíru v českých zemích, historický vývoj řemesla a výrobní techniky, cestu papíru do Evropy, 400 let výroby ručního papíru ve Velkých Losinách (1678-93), ruční papírny v českých zemích, výroba průsvitek-filigránů a na současnou produkci a užití ručního papíru. Expozice vede stále funkčními prostory papírny, ve které je možné shlédnout tradiční stroje na výrobu papíru.

Zajímavé odkazy:
Porovnejte restaurace v Velké Losiny a vyberte si s Restu.cz tu pravou!
www.rpvl.cz
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

byli zde (7)

  • v papírnách jsem byl nedávno
    Anonym
  • Pěkná papírna jen by to chtělo vychytat chyby.Interiér zůtulnit.Např ve fabrice jsou socialistické dveře s kaučukovými a hliníkovými klikami.Určitě by si zasloužily výměnu za odpovídající renesanční budově.
  • Ruční papírna ve Velkých losinách je naprosto unikátní. Nejen krásným muzeem, kde s poutavým výkladem uvidíte, jak se papír vyrábí - a to vše za plného provozu - ale také tím, že i v dnešní době krize je papírna stále prosperující. Ruční papír z Velkých losin používá prezident republiky, tisknou se na něj vysokoškolské diplomy na řadě univerzit... zkrátka je reprezentativní. Sami proto budete překvapeni, že za nepříliš vysoké ceny se dají ve zdejší prodejničce koupit např. dopisní papíry a obálky s originálními motivy. A takový dopis, ...
Celkem záznamů: 5
1 2
Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni