Hotel Zlatá Hvězda ubytování Litomyšl

Všechny kategorie > Ubytování > Hotely > Hotel **** > Hotel Zlatá Hvězda

Fotografie uživatelů (16)

Hotel Zlatá Hvězda Hotel Zlatá Hvězda Hotel Zlatá Hvězda zobrazit všechny fotografie

Hotel Zlatá Hvězda

Smetanovo nám. 84, 57001 Litomyšl

Telefon: +420 481 001 990

e-mail: zl-hvezda@turistik.cz

Hodnocení:

Vaše hodnocení

Abyste mohli hodnotit, musíte být registrováni a přihlášeni.

Hotel Zlatá Hvězda ***+

V historickém centru rodiště slavného hudebního skladatele Bedřicha Smetany se nachází útulný hotel Zlatá Hvězda.
Najdete zde ubytování ve 32 pokojích vybavených vlastní koupelnou (vana nebo sprchový kout), předsíňkou s úložným prostorem, TV se SAT, telefonem, lednicí a trezorem, pokrytím WIFI nebo LAN. Pokoje nabízí kouzelný výhled na renesanční náměstí a piaristický klášter nebo jsou orientovány na klidnější část města. Recepce funguje non-stop.

Mnoho významných osobností se v Litomyšli narodilo nebo jí prošlo. Alespoň některým jsou naše pokoje věnovány. Můžete se ubytovat v pokoji B. Smetany, B. Němcové, M. D. Rettigové, Z. Kopala, O. Zoubka nebo v prezidentském pokoji a dalších.

Nechcete - li opouštět hotel, čeká na Vás v Hotelu Zlatá Hvězda například sauna a vyhlídková skleněná terasa s výhledem na renesanční zámek, který je zapsán v seznamu chráněných památek UNESCO. Restaurace nabízí bohatý výběr z české i minutkové kuchyně. Auto můžete za poplatek zaparkovat na hlídaném parkovišti. V blízkém okolí hotelu můžete vyzkoušet například tenis, squash, bowling, pétanque, krytý městský bazén a další. 

Zaslat poptávku

Pokoje - Hotel Zlatá Hvězda

Hotel Zlatá Hvězda má k dispozici 32 pokojů v tomto složení: 6 jednolůžkových pokojů ( 2 s možností přistýlky ), 23 dvoulůžkových pokojů (6 x oddělená lůžka,11 x manželská lůžka, 6 x volitelná lůžka), 3 apartmá (možnost přistýlek), celkem 58 lůžek + 11 přistýlek. Smetanovo apartmá č. 102 - luxusní apartmá pro dvě osoby s možností přistýlky je věnováno skladateli Bedřichu Smetanovi, který se narodil ve zdejším zámeckém pivovaru. Trezorové apartmá č. 101 - dominantou tohoto apartmá pro dvě osoby s možností přistýlky je původní trezor z doby, kdy budova hotelu sloužila jako Okresní záložna hospodářská. Apartmá Olbrama Zoubka  s infra kabinou pro dvě osoby s možností dvou přistýlek je věnováno českému sochaři, který se zasloužil o rozvoj české architektonické plastiky a je jedním z nejvýznamnějších českých sochařů současnosti. Střešní pokoj č. 407 nabízí ubytování ve dvoulůžkovém pokoji v klidné části města s hydromasážní vanou. Pokoj č. 01 nabízí ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s vlastním vstupem do parní kabiny s vířivou vanou. Pokoj č. 206 nabízí ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s vířivou vanou a vlastním vstupem do sauny. 

Gastronomie - Hotel Zlatá Hvězda

V restauraci Vás přivítá příjemné prostředí, jemuž dominují malby s motivy litomyšlského zámku. Vybírat můžete z bohaté nabídky tradiční české i minutkové kuchyně, každý všední den polední menu. Nekuřácká restaurace má bezbariérový přístup, koutek pro nejmenší návštěvníky, WI-FI připojení. V letním období nabízíme příjemné posezení na letní zahrádce přímo v centru s výhledem na renesanční náměstí, kde si můžete vychutnat denní menu i speciality, posedět u kávy a domácího moučníku nebo u dobrého vína.

Okolí - Hotel Zlatá Hvězda

O Litomyšli mluví poprvé Kosmova Kronika česká. V zápisu o roku 981 se o ní zmiňuje jako o pomezním hradišti slavníkovského území. Zde, na Trstenické stezce, která spojovala Čechy s Moravou, byl ve 12. století založen premonstrátský klášter a pod ním, v říční nivě, se rozrůstala osada, zárodek budoucího města. Litomyšl obdržela městská práva v roce 1259 od krále Přemysla Otakara II. Význam města ve středověkém českém státě potvrzuje založení biskupství. Biskupové sídlili na místě bývalého kláštera od roku 1344 až do husitských bouří, kdy byl jejich palác i s výstavnou katedrálou P. Marie dobyt a pobořen. V následující době, kdy Litomyšl spravoval rod Kostků z Postupic, se město stalo útočištěm Jednoty bratrské, sídlem bratrského biskupa a bydlištěm mnoha významných vzdělanců - členů sboru. Byla zde také založena jedna z nejstarších tiskáren v Čechách. Už v roce 1547, po neúspěšném stavovském povstání, však páni z Postupic Litomyšl ztratili a jejich chráněnci museli postupně město opustit. Panství získal roku 1567 jeden z nejmocnějších českých šlechticů - Vratislav z Pernštejna. Ten o rok později začal na místě zchátralého hradu velkoryse stavět nový palác. Italští stavitelé (G. B. Aostalli a U. Aostalli) dokončili za 14 let renesanční zámek s arkádovým nádvořím, vyzdobený sgrafity na všech průčelích i štítech. I město se proměňovalo. Původní dřevěné budovy na náměstí, postavené na úzkých gotických parcelách a od dob Kostků z Postupic opatřené podsíněmi, byly ohrožovány častými požáry. Proto byly postupně nahrazovány kamennými stavbami. Zachovaným dokladem měšťanského renesančního domu je takzvaný dům U Rytířů (čp. 110), postavený kameníkem Blažkem ve čtyřicátých letech 16. století. Pernštejnské snahy o rekatolizaci Litomyšle, pokračující i za doby třicetileté války, vyvrcholily v činu Vratislavovy vnučky Frebonie. Ta v roce 1640 přivedla do Litomyšle školský řád piaristů, nedávno založený, a poblíž zámeckého návrší pro něj nechala postavit kolej, školu a kostel. V první čtvrtině 18. století se piaristé dočkali nového chrámu (kostel Nalezení Sv. Kříže) i školní budovy (dnešní muzeum), postavených podle plánů G. B. Alliprandiho za účasti F. M. Kaňky. Historie piaristického gymnázia a filosofického ústavu, který byl přípravou na universitní studium, je zejména v 19. století spojena s mnoha známými jmény pedagogů i studentů (F. M. Klácel, J. E. Purkyně, J. Durdík, A. Sedláček, H. G. Schauer, A. Novák, Č. Jeřábek aj.).

Dostupnost - Hotel Zlatá Hvězda

Hotel Zlatá Hvězda se nachází přímo v centru města Litomyšl. Dostupnost objektu z autobusového nádraží je cca 5 minut pěšky. Vlakové nádraží je vzdálené 500m od hotelu.

Další informace

Pro firemní školení, semináře, konference i rodinná setkání je pro Vás k dispozici salonek Múza s kapacitou 30 míst, salonek Sonáta s kapacitou 25 míst a sál B. Smetany s kapacitou 100 míst dle uspořádání. K sálu lze také využít zimní zahradu s venkovní terasou, tím vznikne krásný prostor pro raut.

Ubytování Litomyšl – vyberte si z nabídky prověřeného a kvalitního ubytování na partnerském portálu Hotel.cz. Žádné platby předem garance nejnižší ceny.

Hotel Zlatá Hvězda

Smetanovo nám. 84,Litomyšl 57001

Telefon: +420 483 104 411

e-mail: zl-hvezda@hotel.cz

Hotel Zlatá Hvězda - galerie

Hotel Zlatá Hvězda - Hodnocení

45x
8x
0x
0x
0x

Vaše hodnocení

Abyste mohli hodnotit, musíte být registrováni a přihlášeni.

Celkové hodnocení 96%

 • Anonym

  Usměvavý, vstřícný a příjemný personál, vše čisté, bezproblémové a dostatečné internetové připojení, parkování přímo před hotelem.

 • Jana Marešová

  Spokojenost se službami hotelu by neměla chybu, kdyby, což nás i další hosty hotelu dost nepříjemně překvapilo, zvlášť v době konání festivalu "Smetanova Litomyšl", při příchodu z koncertu do hotelu před 22 hodinou právě nezamykali restauraci. Pak hostům hotelu nezbývá nic jiného, než v tuto dobu, pokud si chcete dát něco malého k jídlu se sklenkou vína, obcházet jiné (plně obsazené) podniky ve městě a peníze utratit tam. Ale to asi tento hotel netrápí, zřejmě tato akce, kdy do Litomyšle přijede asi nejvíce hostů za celý rok, není až tak důležitá. Asi by si měl hotel vzít příklad z jiných hotelů v tomto městě... Kromě tohoto poměrně nepříjemného nedostatku není personálu hotelu co vytknout.

 • Blanka Nováková

  Veškeré služby byly na nejvyšší úrovni. Personál velmi vstřícný a ochotný, ubytování velmi pěkné - byli jsme opravdu velmi spokojeni a děkujeme .

 • Anonym

  v odpoledních hodinách problémové parkování před hotelem, večer již dobré

 • Anonym

  OK

 • Herbert Kuba

  Wir hatten ein Zimmer im Neubau zum Innenhof. Damit hatten wir zwar keinen Blick auf den schönen Marktplatz, dafür ein wunderbar ruhiges Zimmer. Sehr freundliches Personal, eine Verständigung klappte immer. Dem Restaurant fehlt etwas Atmosphäre, dafür schmeckte uns das Essen sehr gut, 10% Nachlass für Hausgäste. Zimmer und Bad bei der Ankunft sehr sauber, doch fielen dann die Zwischenreinigungen aus, wohl weil das ganze Personal im Großeinsatz war, das Haus für ein anschließendes Seminar (?) auf Vordermann zu bringen, von Malereinsatz bis Matratzenwechsel. Wir werden das Haus noch einmal aufsuchen.

 • Jaroslav Váňa

  Všechny služby v IA kvalitě, personál velice příjemný a vstřícný.

 • Jiří Holomel

  Nenašel jsem nejmenší důvod k nespokojenosti. A poloha v historickém centru nemá chybu.

 • Marie Vodičková

  Velmi ochotný a vstřícný personál, lednice na pokoji včetně láhve piva a vody, výborné vybavení ostatním spotřebním sortimentem (tekuté mýdlo, šampon na vlasy, dostatek ručníků, apd.), možnost zakoupení nápojů u recepční služby v jakoukoli dobu.