Penzion Excalibur ubytování Moravská Třebová

Fotografie uživatelů (26)

Penzion Excalibur Penzion Excalibur Penzion Excalibur zobrazit všechny fotografie

Penzion Excalibur

Cihlářova 5/15, 57101 Moravská Třebová

Telefon: +420 481 001 990

Hodnocení:

Vaše hodnocení

Abyste mohli hodnotit, musíte být registrováni a přihlášeni.

Penzion Excalibur ***

Excalibur penzion se nachází v městské památkové rezervaci v krásném historickém centru města Moravská Třebová – na pěší zóně ulice Cihlářova 5/15 80m od náměstí a je vzdálen cca. 12 minut jízdy od okresního města Svitavy.

Pokoje se nachází v prvním patře budovy. V ceně je vlastní parkoviště v zadním traktu penzionu ulice Farní. Při delším pobytu nebo při ubytování více osob je možnost slevy. (STANDARTNÍ CENA: 1/1 POKOJ: 600,- Kč  1/2 POKOJ: 1200,- Kč) Snídaně nabízíme po domluvě.

Díky našemu ubytování můžete v Moravské Třebové strávit příjemnou noc a příští den třeba navštívit historické památky Moravské Třebové nebo okresního města Svitavy a pěkným výletem je rovněž nedaleká „Smetanova Litomyšl“ nebo blízký hrad Bouzov či Svojanov.

Pro příjezd na parkoviště penzionu EXCALIBUR zadejte, prosím, do navigace adresu :

Farní 18, Moravská Třebová  (zadní trakt penzionu)

 

[email protected]

+420608461441

Zaslat poptávku

Pokoje - Penzion Excalibur

Pokoje se nachází v prvním patře budovy. V ceně je vlastní parkoviště v zadním traktu penzionu. Při delším pobytu nebo při ubytování více osob je možnost slevy. Každý pokoj má sociální zařízení, barevný televizor a wifi internetové připojení. Ubytování Moravská Třebová -penzion Excalibur je připraveno zajistit Vám příjemný pobyt.

Gastronomie - Penzion Excalibur

Restaurace Excalibur se nachází v městské památkové rezervaci v Moravské Třebové v historickém centru města  – na pěší zóně ulice Cihlářova, 80 metrů od náměstí. Restaurace nabízí příjemné posezení v moderním a stylově čistém prostředí. Klademe důraz na lehkost, jednoduchost a harmonii jak interiéru, tak chutí nabízených jídel, která jsou vařena výhradně z čerstvých a kvalitních surovin.

V restauraci Excalibur pravidelně organizujeme celou řadu tematicky zaměřených gastronomických akcí, na kterých mohou hosté ochutnat kulinářské speciality různých zemí a kontinentů nebo menu sestavené s důrazem na sezónně dostupné, čerstvé ingredience.Restaurace Excalibur dále nabízí zajištění slavnostních rautů, svatebních hostin, podnikových akcí a večírků, oslav narozenin i jiných životních událostí. Pro návštěvníky je k dispozici i ubytování v penzionu Excalibur, který se nachází v prvním patře nad restaurací. V celé budově je WiFi připojení.

Při přípravě všech nabízených pokrmů nepoužíváme průmyslově vyráběné polotovary, koncentráty a dochucovadla. Nepracujeme s mraženým masem, rybami nebo zeleninou. Jídla jsou ochucena pouze bylinkami z naší zahrádky, mořskou solí, čerstvě mletým pepřem a vývary nebo základní omáčkou.Menu je pečlivě sestaveno naším šéfkuchařem vždy s ohledem na sezonní dostupnost jednotlivých ingrediencí. V nabídce restaurace je rovněž špičková káva, vynikající medovina a kvalitní víno z naší vinotéky. Kapacita restaurace je 101 míst, k dispozici je oddělený salonek.

Okolí - Penzion Excalibur

Město Moravská Třebová bylo založeno kolem poloviny 13. století Borešem z Rýzmburka, jenž povolal kolonisty ze středního Německa a Horní Falce. Oblast dosud zřejmě řídce osídlená slovanským obyvatelstvem se tak stala součástí německého jazykového ostrova, který dostal v 19. století jméno „Hřebečsko“. Zámky - Zámek Moravská Třebová - nejstarší renesanční kamennný portál na sever od Alp, Litomyšl - památka UNESCO, renesanční architektura , ZoomBoskovice - empírový zámek, Čechy pod Kosířem - empírový zámek, expozice J.Mánesa, Náměšť na Hané - neoklasicismus, sbírky církevních slavnost. kočárů, míšeňského, porcelánu, francouzský park, Arcibiskupský zámek Kroměříž - památka UNESCO,Zoom správní centrum arcibiskupa, krásné rokokové interiéry. Hrady - Bouzov - nejnavštěvovanější hrad Moravy, několik Zoomprohlídkových okruhů, malebná poloha, Svojanov u Poličky - stálé výstavní expozice, bohatý letní kulturní program, Šternberk - unikátní kolekce kachlových kamen, gotická Šternberská madona. Magická cesta Nejen restaurace Excalibur, ale i město Moravská Třebová a jeho okolí, má magickou atmosféru. Pouhé 3 km od Excalibru se nachází opravdu zajímavé místo. Je to cesta, která je z kopce, a přitom pokud byste na ní zapomněli například odbržděné auto, rozjelo by se samo naopak do kopce. Totéž se stane třeba i s naplněnou plastovou láhví a podobně. Zoom Proto nejde pouze o magnetickou energii, i když je na protějším kopci velký pramen se silně železitou vodou. Citlivým lidem může toto místo způsobit točení hlavy i různé pocity a prostor vytváří silný optický klam. Proto se zde nenechte zmást - cesta je sice mírně, ale opravdu z kopce, což dokazuje fotografie. Zde zkrátka přestávají platit běžné fyzikální zákony tohoto světa. Na Zemi jsou i jiná podobná místa, z nichž nejznámější je tzv. magnetický kopec na Filipínách. Jak se tam dostanete: Jedná se o poslední odbočku v pravo, která je před vjezdem do tunelu, ve směru Moravská Třebová - Svitavy (směrovka Hřebeč). Uvedené působení se projevuje hned asi po 100 metrech, když odbočíte z hlavní cesty.

Dostupnost - Penzion Excalibur

pro příjezd na parkoviště penzionu EXCALIBUR zadejte, prosím, do navigace adresu :
Farní 18, Moravská Třebová  (zadní trakt penzionu)

Další informace

Dne 7. 12. 2005 nás navštívil a poobědval v naší restauraci prezident republiky Václav Klaus "se svou družinou". Ta se skládala z jeho nejbližšího pracovního týmu, osobních strážců a po jeho boku byla i manželka Livia Klausová. S ním přišli rovněž další významní představitelé - hejtman Pardubického kraje, všichni starostové regionu Moravskotřebovska a Jevíčska a členové Zastupitelstva města Moravská Třebová včetně starosty. Prezident Václav Klaus byl dle svého osobního vyjádření velmi spokojen a v restauraci pronesl několik proslovů. Dny slovenské kuchyně Každým rokem pořádáme v naší restauraci v rámci Dnů slovenské kultury v Moravské Třebové, také Dny slovenské kuchyně. První ročník se uskutečnil již v roce 2000 a naposledy byla v Excalibru tato důležitá událost 19 - 24. 4 2005. Tato akce má v restauraci Excalibur dlouhou tradici a má vždy velmi pozitivní ohlas. Přijďte i v dubnu 2006 ochutnat ty pravé halušky a mnohé další slovenské speciality. Další akce V průběhu roku dále pořádáme i jiné pravidelné či nárazové akce, jako jsou například Dny gotické kuchyně (zvěřinové hody) či hudební večery s dobovou muzikou. Máte-li zájem, můžete si u nás objednat velkou firemní či soukromou akci nebo jen malé posezení dle Všeho gusta...

Ubytování Moravská Třebová – vyberte si z nabídky prověřeného a kvalitního ubytování na partnerském portálu Hotel.cz. Žádné platby předem garance nejnižší ceny.

Penzion Excalibur

Cihlářova 5/15,Moravská Třebová 57101

Telefon: +420 483 104 411

e-mail: [email protected]

Penzion Excalibur - galerie

Penzion Excalibur - Hodnocení

2x
1x
3x
1x
0x

Vaše hodnocení

Abyste mohli hodnotit, musíte být registrováni a přihlášeni.

Celkové hodnocení 64%

  • Anonym

    personál velice vstřícný a profesionální,skvělé stravování,jediná chybička která se dá přehlédnout je počet míst k parkování ale i to se dá řešit,

  • Anonym

    Spokojenost