Hrad Karlštejn

Hrad Karlštejn

Vrcholně gotický hrad založený v roce 1348 zaujímá mezi českými hrady zcela výjimečné postavení. Byl vybudován českým králem a římským císařem Karlem IV, jako místo pro uložení královských pokladů, především sbírek svatých relikvií a říšských korunovačních klenotů. Vlastníkem hradu je Česká republika, správcem Národní památkový ústav - územní odborné pracoviště Střední Čechy. 1. Prohlídková trasa zahrnuje historické interiéry Císařského paláce a spodních podlaží Mariánské věže s cenným vybavením ze 14. - 19. století. (Dvořenínská síň, Rytířský sál s kaplí sv. Mikuláše, Děkanství, Královská ložnice, Audienční a Hodovní síň, Sál předků, Pokladnice Klenotnice, bývalé hradní vězení. (Zde nutná rezervace pro skupiny nad 10 osob) 1. prohlídková trasa pouze s průvodcem, délka 50 minut, max. 55 osob, nutnost rezervace času prohlídky hradu pro skupiny s více jak 10 osobami

2. prohlídková trasa prochází Mariánskou a Velkou věží a nabízí ke zhlédnutí Kostel Panny Marie, Kapli sv. Kateřiny, bývalou Sakristii, visutý věžní most, Lapidárium, Hradní obrazárnu, Knihovnu s expozicí poslední přestavby hradu a Kapli sv. Kříže. (Zde nutná rezervace pro každého návštěvníka)

2. prohlídková trasa pouze s průvodcem, délka 70 minut, max. 12 osob, nutnost rezervace času prohlídky pro každého návštěvníka.

Zajímavé odkazy:
Jděte na jistotu a vyberte si s Restu.cz nejoblíbenější restaurace v Karlštejn. Svůj stůl si můžete rezervovat online.
www.hradkarlstejn.cz
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
Podle zadaných kritérií nebyly nalezeny žádné objekty.
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

byli zde (15)

  • Impozantní hrad! Cestou k zámku můžete navštívit plno obchůdků s nejrůznějšími věcmi, muzeum voskových figurín a plno dalšího. Samotná prohlídka je úchvatná. Jednoznačně budete mít krásný zážitek.
    Anonym
  • Návštěva Karlštejna je protkána krásnými zažitky. Působivá stavba hradu je opravdu impozantní. Cestou k němu můžete navštívit muzeum voskových figurín a dole v podhradí Výzkumnou stanici vinařskou, kde prodávají skutečně vynikající karlštejnská vína (vinice jsou vidět na kamenitých svazích kolem Karlštejna). Navštivte Karlštejn a plni hezkých zážitků budete na výlet dlouho vzpomínat!
  • Kromě toho, že hrad stojí monumentálně v pěkném místě, nemá co nabídnout. Alespoň teda ne základní okruh.
Celkem záznamů: 21
3 4 5 6 7
Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni