Zvířetice

Všechny kategorie > Krajina > Zříceniny

Zvířetice

Zvířetice jsou zřícenina hradu rozkládající se na pravém břehu řeky Jizery. Počátkem 14. století je nechal postavit Zdislav z Lemberka jehož potomci zde žili až do počátku 16. století. Hrad dvakrát vyhořel a po druhém požáru se již nevzpamatoval. Díky dobrovolným akcím organizace Brontosaurus je hrad dosud udržován. Jedinou dochovanou částí hradu je vysoká válcovitá věž.

Zajímavé odkazy:
Chcete si vyrazit do restaurace v Bakov nad Jizerou na dobrý oběd nebo večeři a nevíte kam? S Restu.cz máte po starostech.
www.mb-net.cz
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
Podle zadaných kritérií nebyly nalezeny žádné objekty.
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

byli zde (8)

  • Zasloužili by si větší péči
  • Než jsem došel k zámku, musel jsem cestou přelézat zbytky kalamity na lesních cestách. Do toho ještě začalo pršet. Na zámku se konala svatba, na kterou organizátor špatně navedl hosty, takže ti končili na zatarasené cestě pod zámkem. Jen za dobu, co jsem tu byl si dva řidiči poškodili své luxusní automobily. Zřícenina zámku je kouzelným místem a za dobré viditelnosti uvidíte v dálce Trosky. Škoda jen, že nějaký výzkumník zapálil pražcové schodiště, vedoucí do věže, takže nyní dojdete sotva do třetiny... Při prohlídce sklepení jsem zjistil, ...
    Anonym
Celkem záznamů: 5
1 2
Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni