Zámek Dobřichovice

Zámek Dobřichovice

Zámek stojí na levém břehu řeky Berounky v obci Dobřichovice ve Středočeském kraji. Zámek je patrová trojkřídlá budova s hranolovou věží a kaplí v západním křídle. Zámecký areál je uzavřen ohradní zdí se dvěma bránami. V kapli se zachovalo původní barokní zařízení. Z původní tvrze se dochovalo opevnění na severní straně. Zámek není veřejnosti přístupný.

Původní tvrz rozbořili Švédové za třicetileté války, křižovníci pak na jejím místě v roce 1676 vybudovali jednoduchý zámek s kaplí. V 1. polovině 18. století zámek vyhořel, následná oprava se pak protáhla až do roku 1779, kdy byla také postavena věž. V současnosti je zámek opět majetkem křižovníků, kteří jej postupně rekonstruují.

Zajímavé odkazy:
Porovnejte restaurace v Dobřichovice a vyberte si s Restu.cz tu pravou!
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

byli zde (1)

  • super
    Anonym
  • Zámek Dobřichovice je nádherný zámek kousek za Prahou. Je to neuvěřitelně romantické místo, ale čím je především tak úžasný, tak to je francouzsko-italská restaurace, kterou najdete přímo v areálu zámku. Nabízí krásné zámecké prostředí s příjemnou romantickou atmosférou a mimojiné i vynikající pokrmy a specialitky šéfkuchaře, které nás nikdy nezklamaly. Jako predkrm doporučuji susene svestky pecene ve slanine - uplna delikatesa!!!
    Anonym

Zeptat se návštěvníků

  • Chtěla bych se zeptat jestli by bylo možné udělat na zámku Dobřichovice maturitní ples? Předem děkuji za informace.Kratochvílová R.31. 03. 2010
Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni