Rozhledna Kohout - Hodnocení

Rozhledna Kohout - Hodnocení

Zpět na Rozhledna Kohout
1x
3x
4x
2x
5x
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

Celkové hodnocení 38%

 • Anonym

  dne 9.8.2017 jsme navstivili rozhlednu..je pekná..výhled částečny..stojí zato ji ale navštívit pilarovi Decčín.

 • Anonym

  Výhled je sice z části omezen, rozhledna menší, ale buďme rádi, že je opravená a přístupná :)

 • 6. 7. 2012: Cesta z Valkeřic na rozhlednu Kohout po modré značce je dlouhá jen 2,6 km (2 kilometry na rozcestí a potom značená odbočka v délce 600 m). Necestuje-li člověk autem, je ideální pokračovat do Benešova nad Ploučnicí. Ještě lepší (i když trochu náročnější) je opačný směr - z Benešova nad Ploučnicí do Valkeřic. Na internetu jsem se na několika webech dočetl, že modrá turistická značka z Benešova nad Ploučnicí do Valkeřic byla zrušena, ale já po ní bez problémů šel a za celou dobu jsem si všiml jen jedné zamalované značky. Kolem rozhledny je vlhký les plný bláta, kapradí, kopřiv a hmyzu, takže spojit výlet s piknikem by nebyl dobrý nápad. Hmyz vám nedá pokoj, i když jdete, natož když se zastavíte. Už když se k rozhledně blížíte, si všimnete kovového kohouta na špičce konstrukce. Hned víte, že jste tu správně. nPřed opravou, která proběhla v roce 2010, byla rozhledna zašlá a nebylo z ní vidět nic jiného než okolní les (tedy něco málo, když opadalo listí). Po opravě prokoukla a stojí na mýtině. Jenže rozhledna není vysoká a vykácení stromů je zatím naprosto nedostatečné - výhled je mizerný. Na vrchní plošinu rozhledny se vejdou tak dva lidé. Když se z ní díváte, padne vám pohled na místo vzdálené asi 50 metrů, kde jsou zbytky zdiva. Na místě samotném potom najdete pískovcové kvádry s německými nápisy: 1. kámen: "gewidmet von der Hauptleitung Bezirks-Verband Aussig - 42er Infantrie-Verbandes für Nord-Böhmen" (věnováno hlavní správou okresního spolku Ústí - 42. pěší spolek pro severní Čechy). 2. kámen: "Bensen" (Benešov). 3. kámen: "Reichen" (Liberec). Rozhlednu můžu doporučit jen opravdovým nadšencům, kterým nejde ani tak o výhled jako spíše o rozhlednu samotnou.

 • Anonym

  22.5.2011 - rozhlednu jsme navštívili v prvním možném termínu, co jsme se dozvěděli, že je po rekonstrukci, neboť rozhledny jsou naše radostné cíle. Je velmi pěkně opravená, je "malinká", neposkytuje kruhový výhled, což nás mrzelo, neboť právě tím se kocháme, to je ta pravá odměna za škrábání se k ní:) Navíc, než najdete správnou přístupovou cestu ... žádné značení! Pokud se na Kohouta vydáte, u obecního úřadu ve Valkeřicích za "paneláky", pak již trefíte. Pěknou procházku! Irena

 • Anonym

  14.11.2010 jsem navštívil rozhlednu . Je nově zrekostruovaná.I okolí je upraveno pro lepší výhled. Bohužel dvířka na rozhlednu jsou zamčena dvěma zámky.

 • Anonym

  Rozhlednu jsem navštívil vroce 2009rnRozhledna je volně přístupná , ale z bezpečnostních důvodů jsem na ní nechtěl vystoupat. Je to spíše zřícenina nežli rozhledna.
velikonoce-wellness-pobyt