Zámek Rudolec

Zámek Rudolec

Zámek Rudolec stojí uprostřed stejnojmenné vsi, dříve nazývané Německý Rudolec, nacházející se v kraji Vysočina. Zámek je čtyřkřídlá patrová budova, uzavírající pravidelné nádvoří, na severní a západní straně s arkádami. Část severního křídla tvoří budova bývalé tvrze. Zámek není veřejnosti přístupný.

V 15. století vybudovali Šabartové z Rudolce tvrz, kterou nechal Jan Chroustenský z Malovar ve 2. polovině 16. století přestavět na renesanční zámek. V rámci pobělohorských konfiskací získali zámek v roce 1623 Collaltové, kteří zůstali jeho majiteli až do roku 1945. Collaltové objekt proměnili na obydlí hospodářských úředníků a zčásti i na hospodářskou budovu. Přesto jej průběžně udržovali. V letech 1734 – 1735 byl zámek barokně upraven, interiéry v 1. patře dostaly štukovou výzdobu, přibyla kaple sv. Anny a před vstupním průčelím hranolová věž. Po roce 1945 sloužily zámecké budovy jako sklad, později jako rekreační podnikové středisko. Nyní je zámek soukromým majetkem a při úpravách na ozdravné zařízení byl památkově obnoven a modernizován.

Zajímavé odkazy:
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

byli zde (0)

 • je to pěkné a hlavně okolí
  Anonym
 • je to pěkné
  Anonym
 • výborné,je vidět,že se něco děje a zámek se opravuje,hu............rá
  Anonym
Celkem záznamů: 20
1 2 3 4 5

Zeptat se návštěvníků

 • Dobrý den, ráda bych se dozvěděla nějaké informace o zmíněném rodu Šabartů. Popřípadě nějaké, zdroje, kde bych je mohla vyhledat.
  Opoděď mi prosím zašlete na e-mail [email protected]. Předem děkuji za odpověd. S pozdravem Irena30. 05. 2009
 • Dobrý den,
  rod Šabartů - potomci rodiny Šabartů žili ve Studnicích č.1, kde měli rozsáhlé lesy a polnosti(dnes již vlastní úplně jiní lidé bez návaznosti na naši rodinu). Potomci pak bydleli v Novém Městě na Moravě, následně v Brně a v Praze. Moje mat31. 03. 2014
  Anonym
Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni