Ski areál Pustevny

Ski areál Pustevny

Ski areál Pustevny se rozkládá v okolí známého rozcestí v srdci Moravskoslezských Beskyd mezi Rahoštěm a Kněhyní, v nadmořské výšce cca 1000 metrů. Na Pustevny se můžete dostat sedačkovou lanovkou z Ráztoky, která je vzdálena asi 5 km od Frenštátu pod Radhoštěm. Původní sedačkový výtah byl z roku 1940.

Provozovatelem areálu je Sportovní klub Skialpin Pustevny. Areál je vhodný pro začátečníky i zdatnější lyžaře.V okolí je také několik běžeckých, pravidelně upravovaných tratí. Jejich celková délka je cca 20 km.

Na Pustevny jezdí pravidelná autobusová linka, stejně jako do Trojanovic-Ráztoky. Nejbližší železniční stanice je ve Frenštátu pod Radhoštěm (5 km). Automobilem je možné zajet od Trojanovic k dolní stanici lanovky, kde je záchytné parkoviště, nebo z Prostřední Bečvy až přímo na Pustevny (parkoviště s kapacitou 200 automobilů).

Návštěvníkům je k dispozici půjčovna lyží a ski servis, v několika turistických chatách je možnost občerstvení i večerní zábavy.

Sjezdové tratě
6× lehká (celkem 1100 m)
3× středně těžká (celkem 2000 m)
1× těžká (celkem 400 m)

Vleky a lanovky
1 lanová dráha (sedačková)
10 vleků
Celková kapacita: 5300 osob/hod.

Doba provozu
denně 9:00 - 16:00

Ceny
Celodenní permanentka v sezóně 2007/2008 stojí 350 Kč.
Jednotlivá jízda na sedačkové lanovce 50 Kč.

Pokud se chystáte na lyže, využijte stránku Hory.cz a zjistěte aktuální sněhové zpravodajství na českých horách.

Zajímavé odkazy:
Chcete si vyrazit do restaurace v Prostřední Bečva na dobrý oběd nebo večeři a nevíte kam? S Restu.cz máte po starostech.
www.skialpin.cz
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

byli zde (2)

  • Nádherné místo. Zimu nemusím, nelyžuji, ale pěší tůra je fakt skvělá. Jízda lanovkou nezapomenutelná, jen se trošku víc obléct. V kraťasích a tričku i v létě je dost zima. Zahřáli jsme se rychlou chůzí a teplými haluškami. Jízda na koloběžkách z Pusteven dolů, celou rodinu skvěle pobavila a hořící brzdy jedné z koběžek mírně znečistily čisté ovzduší.
    Anonym
  • Super pro letní i zimní výlety a dovolené!!!
    Anonym
  • Jak na léto, tak na zimu místo jako stvořené pro skvělé pořitky. Z Rožnova buď autem či autobusem po hlavní cestě. Nebo z Ráztoky(Frenštát pod Radhoštěm) lanovkou až nahoru. Krásné kulturní památky, skvělé posezení, mnoho kulturních akcí:o)))Přijeďte se v zimě podívat na tesání ledových soch.

Zeptat se návštěvníků

  • Dobrý den,slyšela jsem,že v zimě je u Vás také pořádaná akce tesání soch...chtěla bych se zeptat kdy se tato akce koná a přesně kde...Děkuji moc za odpověď Kvapilová11. 01. 2013
Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni