Zoologická zahrada Zlín

Všechny kategorie > Volný čas > Zoologické zahrady

Zoologická zahrada Zlín

Pro veřejnost byla Zoo oficiálně otevřena již v roce 1948. Dnešní Zoo má téměř 42 ha expozičních ploch a chová kolem 200 druhů zvířat. Řada z nich je velmi vzácných nebo jinak nevšedních.Jako jedna ze dvou zahrad v České republice chová gorily a přímorožce arabské, jako jediná Zoo chová chápany středoamerické. K dalším zajímavým savcům patří žirafy, nosorožci tuponosí, lachtani hřivnatí, adaxi, vodušky lečve, lenochodi dvouprstí, lemuři vari, psi hřivnatí, giboni a siamangové. Po několika desetiletích opět chová slony, kteří našli domov v novém pavilonu. Hned v sousedství expozice největších suchozemských savců vyrostl průchozí ostrov lemurů kata. Z nelétavých ptáků jistě zaujmou zástupci běžců všech kontinentů - pštrosi, kasuáři, emu či nandu - a malí tučňáci Humboldtovi. Nevšední je sbírka jeřábů, z nichž nejvzácnější jsou japonští, bělošíjí a jeřáb bradavičnatý. V zajímavých a ucelených kolekcích představuje ZOO zoborožce, ibisy a papoušky ara. V asijské oblasti na Vás čeká komplex moderních přírodních výběhů pro tygry ussurijské a medvědy ušaté, který doplňuje průchozí voliéra pro asijské druhy ptáků. V sousední australské oblasti máte možnost projít expozicí, která je evropským unikátem. Nikde jinde v Evropě totiž nemůžete procházet výběhem, jenž je domovem klokanů rudokrkých a emu hnědých. V suterénu zámku naleznete terária s atraktivními zástupci třídy plazů a novinkou je otevření tzv. Amazonské oblasti. Nový domov zde našli např. papoušci ara, kotulové veverovití a hokové pospolití, aj.

Otevírací doba (denně): leden-březen 8.30-16.00 duben-září 8.30-18.00 říjen 8.30-17.00 listopad-prosinec 8.30-16.00

Vstupné: dospělí 80 Kč děti 3-15 let 60 Kč senioři a studenti 70 Kč děti do 3 let zdarma

Zajímavé odkazy:
Jděte na jistotu a vyberte si s Restu.cz nejoblíbenější restaurace v Zlín. Svůj stůl si můžete rezervovat online.
www.zoolesna.cz
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
Podle zadaných kritérií nebyly nalezeny žádné objekty.
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

byli zde (13)

  • Zatím nejkrásnější ZOO kterou jsem dosud navštívil. Naprosto skvěle zapracovaná do parku rozléhajícího se poblíž zámku. Všechno nám tu připadlo tak nějak blízko, třebas oproti Dvoru Králové, obsahem to ale vůbec není nijak malá ZOO. Nic se tu navzájem neruší, harmonie rozmístění zvířat je snad dokonalá. Průchozí výběhy jsou unikátní, pobavili nás v nich zejména lemuři. Ne nadarmo se o drzounech říká "drzý jako opice". Poprvé v životě jsem tady taky slyšel jak řve opravdový lev. Ve všech ZOO jsem je potkával jen spící, ale ten z Lešné ...
    Anonym
  • Pěkná a velká ZOO snad nejpěknější a nejrozmanitější v naší republice.rnDobré zázemí pro rodiny. Líbí se mi průchody voliérami a rozdělení zoo podle světadílů. je to opravdu "zahrada" a ne klece.Zvířata ta vypadají být spokojená.
    Anonym
  • Nejkrásnější Zoo v Čr. Každým rokem nové atrakce a výběhy pro zvířata. Procházky hned vedle klokanů, papoušků a opiček. Pro děti spoustu atrakcí. 4. června 2009 narozen nový lachtánek. Skvělý výlet!!!
Celkem záznamů: 30
6 7 8 9 10

Zeptat se návštěvníků

Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni