Hrad Trosky

Hrad Trosky

Zřícenina hradu Trosky je symbolem a charakteristickou dominantou turistické oblasti Český ráj. Hrad byl postaven na dvou čedičových homolí asi v roce 1380. Na obou čedičových vrších jsou postaveny věže. Nižší, mohutnější se nazývá Baba a vyšší, štíhlejší je pojmenována Panou, pro svou nedostupnost. Trosky se staly symbolem nedobytnosti po několika neuspěšných útocích na něj. Za třicetileté války byl už hrad postý a neobývaný. V 19. století, v období pozdního romantismu se zřícenina opět dostala do bližšího podvědomí a to hlavně malířům a básníkům. Hrad je možné během sezony navštívit kdykoli. Prohlídka je individuální, bez průvodce. Od května roku 2000 je zpřístupněna nově vybudovaná vyhlídková věž na Babě. Z obou věží je krásný výhled, za příznivého počasí lze spatřit dokonce i hlavní město Prahu.

Zajímavé odkazy:
Jděte na jistotu a vyberte si s Restu.cz nejoblíbenější restaurace v Rovensko pod Troskami. Svůj stůl si můžete rezervovat online.
www.trosky.cz
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
Podle zadaných kritérií nebyly nalezeny žádné objekty.
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

byli zde (19)

  • rn Velmi zajimavé místo a nejvíce mého syna /3roky/ zaujalo vystoupení historického šermu.
  • Byli jsme tu s celou rodinkou a moc se nam zrícenina hradu líbila.mame malé deti a pritom moc radi chodime po pamatkach tak jsou zriceniny pro nas přijatelnější-nejsou tam průvodci.tady ta se nam moc líbila a vyhled byl užasny.moc moc hezky-mala si nazvy vezi pamatovala jeste asi mesic a to mela tehdy 2,5 roku
  • TOŽ POČUVEJTE LIDIČKY, MOC RAD BYCH VAM TENTO PLACEK DOPORUCOVAL. NAVSTIVIL JSEM HO SE SVOU FAJNOVOU ROBOU A BYLA OKOUZLENA. ROMANTICKA SCENERIE TOHOTO OKOLI JE PRIMO URCENA PRO ZALUBENE PARY. HRAD TROSKY JE TEŽ VELMI FAJNOVY, PO VYŠTRÁCHÁNÍ DO SCHODKŮ,JE Z NĚJ TOTIŠ NADHERNEJ VYHLED, NA TEN LIBEZNEJ CESKEJ RAJ. TAK ŽE ŠUP AT JSTE TAM.
Celkem záznamů: 21
3 4 5 6 7

Zeptat se návštěvníků

Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni
velikonoce-wellness-pobyt