Hrad Trosky

Hrad Trosky

Zřícenina hradu Trosky je symbolem a charakteristickou dominantou turistické oblasti Český ráj. Hrad byl postaven na dvou čedičových homolí asi v roce 1380. Na obou čedičových vrších jsou postaveny věže. Nižší, mohutnější se nazývá Baba a vyšší, štíhlejší je pojmenována Panou, pro svou nedostupnost. Trosky se staly symbolem nedobytnosti po několika neuspěšných útocích na něj. Za třicetileté války byl už hrad postý a neobývaný. V 19. století, v období pozdního romantismu se zřícenina opět dostala do bližšího podvědomí a to hlavně malířům a básníkům. Hrad je možné během sezony navštívit kdykoli. Prohlídka je individuální, bez průvodce. Od května roku 2000 je zpřístupněna nově vybudovaná vyhlídková věž na Babě. Z obou věží je krásný výhled, za příznivého počasí lze spatřit dokonce i hlavní město Prahu.

Zajímavé odkazy:
Jděte na jistotu a vyberte si s Restu.cz nejoblíbenější restaurace v Rovensko pod Troskami. Svůj stůl si můžete rezervovat online.
www.trosky.cz
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
Podle zadaných kritérií nebyly nalezeny žádné objekty.
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

byli zde (19)

  • Už při cestě z Jičína jsem si všimla nádherné zříceniny na okraji Českého ráje. Byl to fascinující pohled na tu nádheru, která už tu stojí stovky let. Těšila jsem se až budu mít tu čest vystoupat na vrchol a pokochat se nádherným pohledem po okolí. Miluji město, ve kterém žiju, ale pokud bych si měla vybrat místo, kam bych se přestěhovala, byl by to určitě Český ráj:o))) nDruhý den jsme sedli na vlak a jeli jsem až do Borku pod Troskami, tak jsme vystoupili a krásnou turistckou stezkou jsme se vydali na vrchol. Cestou jsem poseděli na trávě i v ...
  • Byl jsem překvapený nádherným rozhledem z jedné věže hradu Trosky. Doporučuji za slunečného počasí a dobré viditelnosti jako neopakovatelný zážitek!
  • za hezkého počasí je to moc pěkný výlet. Prahu jsme ale z věže neviděli:)
Celkem záznamů: 21
3 4 5 6 7

Zeptat se návštěvníků

Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni
velikonoce-wellness-pobyt