Zoologická zahrada Zlín

Všechny kategorie > Volný čas > Zoologické zahrady

Zoologická zahrada Zlín

Pro veřejnost byla Zoo oficiálně otevřena již v roce 1948. Dnešní Zoo má téměř 42 ha expozičních ploch a chová kolem 200 druhů zvířat. Řada z nich je velmi vzácných nebo jinak nevšedních.Jako jedna ze dvou zahrad v České republice chová gorily a přímorožce arabské, jako jediná Zoo chová chápany středoamerické. K dalším zajímavým savcům patří žirafy, nosorožci tuponosí, lachtani hřivnatí, adaxi, vodušky lečve, lenochodi dvouprstí, lemuři vari, psi hřivnatí, giboni a siamangové. Po několika desetiletích opět chová slony, kteří našli domov v novém pavilonu. Hned v sousedství expozice největších suchozemských savců vyrostl průchozí ostrov lemurů kata. Z nelétavých ptáků jistě zaujmou zástupci běžců všech kontinentů - pštrosi, kasuáři, emu či nandu - a malí tučňáci Humboldtovi. Nevšední je sbírka jeřábů, z nichž nejvzácnější jsou japonští, bělošíjí a jeřáb bradavičnatý. V zajímavých a ucelených kolekcích představuje ZOO zoborožce, ibisy a papoušky ara. V asijské oblasti na Vás čeká komplex moderních přírodních výběhů pro tygry ussurijské a medvědy ušaté, který doplňuje průchozí voliéra pro asijské druhy ptáků. V sousední australské oblasti máte možnost projít expozicí, která je evropským unikátem. Nikde jinde v Evropě totiž nemůžete procházet výběhem, jenž je domovem klokanů rudokrkých a emu hnědých. V suterénu zámku naleznete terária s atraktivními zástupci třídy plazů a novinkou je otevření tzv. Amazonské oblasti. Nový domov zde našli např. papoušci ara, kotulové veverovití a hokové pospolití, aj.

Otevírací doba (denně): leden-březen 8.30-16.00 duben-září 8.30-18.00 říjen 8.30-17.00 listopad-prosinec 8.30-16.00

Vstupné: dospělí 80 Kč děti 3-15 let 60 Kč senioři a studenti 70 Kč děti do 3 let zdarma

Zajímavé odkazy:
Jděte na jistotu a vyberte si s Restu.cz nejoblíbenější restaurace v Zlín. Svůj stůl si můžete rezervovat online.
www.zoolesna.cz
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
Podle zadaných kritérií nebyly nalezeny žádné objekty.
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

byli zde (13)

 • Byl už jsem v hodně Zoo v republice a po Praze,kde jde vidět vliv peněz,tak Lešná je prostě nej...
  Anonym
 • Moc pěkný výlet, ZOO je moc pěkná, byla jsem unešená z volného pohybu zvířat. Je krásné pozorovat zvířata v pohybu, ne jen přes upatlané sklo. A když už nějaké je, chválím údržbu, navzdory hodně letnímu počasí bylo vše upravené a čisté. Byl to úžasný zážitek na který dodnes vzpomínám. Vřele doporučuji ať rodinám s dětmi, či bez. Unavení a plní dojmů budou určitě všichni :)
  Anonym
 • Nejkrásnější a nejpříjemnější zoo jakou jsem viděla. A to jak pro návštěvníky, tak pro zvířata. První dojem při vstupu jako že tu nic moc není, ale cesty krásným parkem Vás zavedou přímo do nádherných zákoutí, která jsou přizpůsobena co největšímu a nejpřirozeněšímu prostředí zvířat, Nádhera.Možnost posedět na lavičkách a pozorovat zvířata, spousta koutků pro děti, občerstvení, vláček.... Je to skutečně výlet na celý den a spolu se zahradou můžete navštívit jeden z nejkrásnějších zámků Lešná, moc pěkně vybavený, ...
  Anonym
Celkem záznamů: 23
3 4 5 6 7

Zeptat se návštěvníků

 • تتميز شركة التاج الملكي بأنها أفضل وأكبر
  شركة مكافحة حشرات بدبى
  ، حيث تعتمد شركتنا على جذب العملاء من جميع أنحاء دبي، فتعتمد
  29. 10. 2018
  Anonym
 • Thanks for this thread I really enjoyed some of the points you elaborated.
  Visit us.16. 02. 2021
  Anonym
 • Wow what amazing info about the zoo! www.medicinehatroofing.com16. 09. 2019
  Anonym
 • Thanks for this thread I really enjoyed some of the points you elaborated.
  Visit us.16. 02. 2021
  Anonym
Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni