Zoologická zahrada Zlín

Všechny kategorie > Volný čas > Zoologické zahrady

Zoologická zahrada Zlín

Pro veřejnost byla Zoo oficiálně otevřena již v roce 1948. Dnešní Zoo má téměř 42 ha expozičních ploch a chová kolem 200 druhů zvířat. Řada z nich je velmi vzácných nebo jinak nevšedních.Jako jedna ze dvou zahrad v České republice chová gorily a přímorožce arabské, jako jediná Zoo chová chápany středoamerické. K dalším zajímavým savcům patří žirafy, nosorožci tuponosí, lachtani hřivnatí, adaxi, vodušky lečve, lenochodi dvouprstí, lemuři vari, psi hřivnatí, giboni a siamangové. Po několika desetiletích opět chová slony, kteří našli domov v novém pavilonu. Hned v sousedství expozice největších suchozemských savců vyrostl průchozí ostrov lemurů kata. Z nelétavých ptáků jistě zaujmou zástupci běžců všech kontinentů - pštrosi, kasuáři, emu či nandu - a malí tučňáci Humboldtovi. Nevšední je sbírka jeřábů, z nichž nejvzácnější jsou japonští, bělošíjí a jeřáb bradavičnatý. V zajímavých a ucelených kolekcích představuje ZOO zoborožce, ibisy a papoušky ara. V asijské oblasti na Vás čeká komplex moderních přírodních výběhů pro tygry ussurijské a medvědy ušaté, který doplňuje průchozí voliéra pro asijské druhy ptáků. V sousední australské oblasti máte možnost projít expozicí, která je evropským unikátem. Nikde jinde v Evropě totiž nemůžete procházet výběhem, jenž je domovem klokanů rudokrkých a emu hnědých. V suterénu zámku naleznete terária s atraktivními zástupci třídy plazů a novinkou je otevření tzv. Amazonské oblasti. Nový domov zde našli např. papoušci ara, kotulové veverovití a hokové pospolití, aj.

Otevírací doba (denně): leden-březen 8.30-16.00 duben-září 8.30-18.00 říjen 8.30-17.00 listopad-prosinec 8.30-16.00

Vstupné: dospělí 80 Kč děti 3-15 let 60 Kč senioři a studenti 70 Kč děti do 3 let zdarma

Zajímavé odkazy:
Jděte na jistotu a vyberte si s Restu.cz nejoblíbenější restaurace v Zlín. Svůj stůl si můžete rezervovat online.
www.zoolesna.cz
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
Podle zadaných kritérií nebyly nalezeny žádné objekty.
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

byli zde (13)

 • Perfektní tip na celodenní výlet, děti byly nadšené, opravdu krásné expozice, ocenili jsme komentované krmení zvířat i návštěvu obřího skleníku Yucatan. Jediné, co mi chybí, je rodinné vstupné. Holt jedna z nejnavštěvovanějších zoo v republice, kam pořád proudí davy lidí, tak asi nemají potřebu vycházet takto návštěvníkům vstříc. A k výhradě xtron2: ta "nedbale udržovaná jezírka" jsem nikde neviděla, jedině v expozici Amazonie a tam to snad byl záměr.
  Anonym
 • ZOO Lešná má velmi dobře opravený areál ve kterém se dětičky pořádně vyřádí, unaví, zabaví a zažijí mnoho vzrušujících zážitků se zvířatky a od některých voliér je těžké je odtrhnout. Velmi příjemný areál, super tip na celodenní rodinný výlet.
  Anonym
 • Tak lidičky, dalším super místem je tahle zoo. Je hodně rozsáhlá tak že se tam dá strávit skvěly den , k pozorovaní je spousta zvířátek , které jsou vám mnohdy blízko až na dotek, sami jsme se fotili s klokánkama. Můžu jen chválit a doporučovat, stojí za návštěvu. MILUJI TĚ ZOO LEŠNÁ 
  Anonym
Celkem záznamů: 23
4 5 6 7 8

Zeptat se návštěvníků

 • تتميز شركة التاج الملكي بأنها أفضل وأكبر
  شركة مكافحة حشرات بدبى
  ، حيث تعتمد شركتنا على جذب العملاء من جميع أنحاء دبي، فتعتمد
  29. 10. 2018
  Anonym
 • I guess this is the second most-visited zoo in the country. Hoping to visit you here soon!
  Regards | best electric blankets17. 08. 2020
  Anonym
 • Wow what amazing info about the zoo! www.medicinehatroofing.com16. 09. 2019
  Anonym
 • Want a challenging and fun game to play? Try avakin life on pc. I've been playing for months now but it's so hard to master.12. 03. 2020
  Anonym
Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni