Hrad Trosky

Hrad Trosky

Zřícenina hradu Trosky je symbolem a charakteristickou dominantou turistické oblasti Český ráj. Hrad byl postaven na dvou čedičových homolí asi v roce 1380. Na obou čedičových vrších jsou postaveny věže. Nižší, mohutnější se nazývá Baba a vyšší, štíhlejší je pojmenována Panou, pro svou nedostupnost. Trosky se staly symbolem nedobytnosti po několika neuspěšných útocích na něj. Za třicetileté války byl už hrad postý a neobývaný. V 19. století, v období pozdního romantismu se zřícenina opět dostala do bližšího podvědomí a to hlavně malířům a básníkům. Hrad je možné během sezony navštívit kdykoli. Prohlídka je individuální, bez průvodce. Od května roku 2000 je zpřístupněna nově vybudovaná vyhlídková věž na Babě. Z obou věží je krásný výhled, za příznivého počasí lze spatřit dokonce i hlavní město Prahu.

Zajímavé odkazy:
Jděte na jistotu a vyberte si s Restu.cz nejoblíbenější restaurace v Rovensko pod Troskami. Svůj stůl si můžete rezervovat online.
www.trosky.cz
Turistické objekty v nejbližším okolí, 5 km, 10 km, 20 km
ukázat na mapě
Byl jsem tu

Vaše hodnocení

zpracovávám data... zpracovávám data...

Vyberte počet hvězdiček

5 hvězdiček znamená nejlepší hodnocení

* Zde můžete vložit slovní hodnocení

Děkujeme, Vaše hodnocení bylo úspěšně uloženo.

byli zde (19)

  • Cesta na parkoviště nic moc, výstup ke zřícenině by šel a pak to přišlo. Arogantní slečna odmítá vpustit na hrad lidi s pejskem (nesmyslná příkaz mít náhubek na pejsky) a to včetně mladého páru který měl malinké štěňatko , na které ani náhubek neseženete. Navíc na webových stránkách až do uvedeného dne nebylo uvedeno , že má mít pes náhubek. V tento den zkazili náladu minimýlně 6 rodinám s pejskami (za tých 30min. co jsem tam čekal). Navíc mi vstupné za neúplnou procházku po zřícenině připadá hodně (!) předražené!!!!
    Anonym
  • zřícenina super, ale těch 60 Kč za vstupné fakt nechápu...
  • jen 4 hvězdičky - za to, že zde není splachovací WC. Na ty "tojky" se to fakt nedá.... a za to vstupné, které se tu platí, by tu WC být mohl!!!!
    Anonym
Celkem záznamů: 21
1 2 3 4 5

Zeptat se návštěvníků

Zeptat se

Vaše otázka

zpracovávám data... zpracovávám data...

Abyste se mohli ptát, musíte být registrováni a přihlášeni